r3e_wtcr

WTCR Nyári Kupa – Faragó Imi tollából

A Seat Leon kupa után még megnéztem Assetto Corsában a Porsche Singer kupát, de végül inkább a GTR-Masters.hu nyári RaceRoom bajnokságában indultam el.
Ennek két főbb oka volt: ki szerettem volna próbálni a RaceRoomot is, valamint a Porsche Singer kupa nem nyerte el túlzottan a tetszésemet.

Monza

Monzában kezdtük a szezont 2 hetes csúszással egy félresikerült RaceRoom update miatt (nem voltak elérhetőek a RaceRoom szerverei). Szóval izgin indult az ismerkedés 😀

Az olasz fordulóra nagyon sokan beneveztek, így a prekvalifikáción dőlt el, ki kerül az „A” és ki a „B” szerverre. Itt végül sikerült bejutni a mezőny első felében, ezért nem is számítottam RaceRoom debütálásom alkalmával túl jó eredményre.

Végül a klasszikus aszfaltcsík jó futamokat hozott, az első egy nagyon izgalmas és látványos befutóval: videó itt https://youtu.be/Dl9B8EGAWQo – P11

A másodikon viszont a Parabolicában rajtavesztettem egy előzésen. Így a vége P15 lett.

Sachsenring

Indulhatott a gyakorlás a következő dupla fordulóra, amelyet a németországi Sachsenringen rendeztek. A MotoGP-ben Marc Marquez által uralt pálya első (két) szektora nagy kihívás volt a gumik életben tartása szempontjából, úgy tűnt izgalmas versenyünk lesz.

Itt már csak egy szervernyi induló jött össze, 25-en vettünk részt az előző ~40-nel szemben. Sajnos a kerekeket nem sikerült túl jól managelni, így az első versenyen 4 ezredmásodperccel maradtam le a 12. helyről.

A második futamon pedig a 14. helyen sikerült beérni, igaz itt több szituációban is vétlen szenvedő félként voltam jelen a futam során 🙁

Norisring

A következő futamokra maradtunk Németországban, és Nürnberg utcáira kellett felkeszészülni, a 4 kanyarból álló Norisring jöhetett. Ezen a rendkívül rövid pályán 30-an indultunk el egyszerre, kódolva volt a káosz 😀

Sajnos a futam napján és előtte sem tudtam gyakorolni, így a warmupon már éreztem, hogy ez most nem az én versenyem lesz. Elmaradtam még az átlag köridőimtől is a kvalifikáción, a 21. helyről kellett elkezdenem felzárkózni az első futamon.

Itt Marcival és Csabival is vívtunk izgalmas csatákat, majd végül a 14. helyen sikerült befutni úgy, hogy a verseny második fele már inkább csak sétakocsikázás volt 🙂

A második futamon így tehát sokkal előbbről rajtolhattam, és jól is kaptam el, az első kanyarban már a 11-12. hely környékén fordultam, de pechemre egy hátulról jött lökés következtében én voltam a dominó vége. Pont a kanyarcsúcspontnál kapott el, megforogtam és a teljes mezőny elment mellettem. Videó az esetről: https://youtu.be/FrtPPlA5OzE

Itt azonban még nem volt vége a kálváriámnak. Minden beleadtam, hogy jöjjek fel, az első kör végére már sikerült utolérni a mezőnyt és előzési pozícióban is voltam. A célvonal környékére egy versenytárssal pont egyszerre érkeztünk meg (ráadásul szintén egy Hondával induló vetélytárs). Haladtunk párhuzamosan egymás mellett, de hirtelen jött egy sárga zászló ő pedig gondolom ezért hamarabb fékezett a kanyar előtt az átlagosnál, én elmentem mellette, de nagyjából az „előzés” pillanatában már jött is a zöld zászló… A kanyarban lévő incidens miatt volt sárga, de mire a közelébe értünk már elmúlt, így hiába előztem kettőt, semmit nem ért:
Fekete-fehér zászló, hogy adjak vissza 1 helyet, persze a verseny hevében nem vettem észre, egyébként az egyikük meg is előzött, de továbbra is kint volt a fekete-fehér… Mivel nem tűnt fel: stop&go 10 másodperc, majd a boxba behajtás előtt hiába nyomtam pit limitert, túlléptem kb 2km/h-val a 60-at, így jöhetett következő körben még egy áthajtás is.
Ezzel sikerült utolsó helyen célbaérni, ami a kiesők miatt a 26. volt 🙁 A bajnokság mélypontja 🙂

Gellerasen Arena

A nyári bajnokság utolsó állomása egy régi svéd „gokartpálya”: Karlskoga, vagy aktuális nevén Gellerasen Arena. Leginkább a kecskeméti kart pályára emlékeztetett, csak azon nem szoktak menni túraautóval 😀

Rövid, tekergős, gumigyilkos pálya; kevés előzési ponttal. Az időmérőt itt is sikerült elszúrni (nekem nem tűnik ideálisnak beesni az időmérőre úgy, hogy előtte nem megyek 20-25 percet bemelegítésként, legalább aznap). A versenytempóm sem volt jó, de igyekeztem kimaradni a balhékból és kevés hibával végigmenni.

Ez többé-kevésbé sikerült is. Végül egy 13. és 11. helyet sikerült összehoznom. Izgalmas futamokkal, jó csatákkal (többnyire próbáltam magam mögött tartani a gyorsabbakat:))

A maximumot ebből a futamból sem sikerült kihozni, de rosszul nem sikerült!

A bajnokság 12. helyén végeztem (a 4 futamból a legjobb 3 számított), ami talán jobb lett, mint amire számítottam, de rosszabb, mint ami lehetett volna 🙂

Mindenesetre megismerkedtem a RaceRoom világával is, és nagyon bejött! A következő ligát, amiben indulni fogok valószínűleg ebben a szimulátorban fogom keresni, és csak másodsorban az Assettoban 🙂